Tagi

,

Zabawa w głuchy telefon błogosfery RP nigdy mnie nie bawiła, ale jakoś trzeba było się przebić przez zmowę milczenia z tematem wrogości Matrixa wobec diaspory. Wrogość najprawdopodobniej zainspirowana została w ramach szerszego planu uwłaszczeniowego oraz w obawie przed różnymi Tymińskimi. Owocami takowej macoszej polityki będą oczywiście, wyrastające jak grzyby po deszczu, kolejne siedemnaste województwa, prężnie lobbujące na rzecz absolwentów MGIMO, 150 tysięcy TeWusiów i innych sygnatariuszy grubej kreski.

Gdyby nie ten okropny Internet, czołowi eksperci od spraw polonijnych do dziś nie mieliby okazji poznać swoich pomyłek w ocenie zerowej frekwencji wyborczej emigrantów na kandydatów 19-tego okręgu. Gdyby nie ten okropny Internet, APAC nadal mógłby sobie spokojnie działać na rzecz wszystkich obcych mocarstw. Gdyby nie ten okropny Internet, Lądkowicze do dziś płaciliby pokornie dubeltowe podatki. Gdyby nie ten okropny Internet, cwane gapy nadal zaprzeczałyby istnieniu jakiejkolwiek pułapki paszportowej.

Wprawdzie dostęp do łącza w RP jest poniżej poziomu dostępności w Rumunii, ale zawszeć w większym miasteczku znajdzie się jakiś bogacz z potrójną emeryturą, który sobie podczyta to i owo i zamelduje tam , gdzie zawsze meldował. Ten najniższy w EU dostęp nazywany jest szumnie w kRaju “eksplozją”, bo kilka lat temu dostępu nie było wcale. W związku z niedawną “eksplozją” zwyczaje internautyczne czyli tzw. netykieta jest raczej w powijakach. Tylko kilkaset osób zadeklarowało zamiar zaczęcia linkowania za parę miesięcy.

Większość podpatruje Internet za friko w pracy. Połowa tej większości robi to służbowo dla Wojsk Łączności z Polonią. Druga połowa stuka z kancelarii rady ministrów.

Reklamy