Tagi

,

Zacząć trzeba od tego, że nie ma żadnej dyskusji z ubekiem. Ubek powtarza swoje wyuczone mantry i nic poza tym.

Tym niemniej w RP działa sporo jawnych ubeckich blogów i portali.

  • Co by nie mówić, to Lech Wałęsa jest bohaterem końca dwudziestego wieku. Tak uważa zdecydowana większość Polaków jak i wielu ludzi z różnych państw świata. Zastanawiającym mógłby być fakt, że IPN, jego historycy robią wszystko, aby Polacy znienawidzili Lecha Wałęsę a w oczach całego świata poniżyć, zniszczyć, opluć bohatera Solidarności. Już słyszę głosy, że były esbek broni Wałęsę jako byłego agenta bezpieki.via były-esbek – Onet.pl Blog.
  • Zycie ubeckie

Odwiedziłem wirtualnie tego generała ubecji kilka tygodni po niesławnym werdykcie Trybunału Konstytucyjnego 2007. Generał uskarżał się był publicznie, że jest trzymany w rezerwacie jak nie przymierzając, Winetou (który nota bene rezydentem rezerwatu nie był – ale czego wszak można oczekiwać od ubeka).

Ubecja posiada swoje tajne fora, o których wspomina półgębkiem generał i Maria Dora. Tam sobie wspominają bez krępacji pałowania ciężarnych studentek uniwerków i osiągnięcia departamentu D.

Jak kto chce, też może spróbować podyskutować z pałkarzami. Każda riposta generała będzie zaczynała się od „witaj gościu” plus parę frazesów o zasługach służb dla dobra państwa. Nie lubią najbardziej wypominania im powiązań z sowietami i sugerowania, że ich zasługi były dla dobra państwa sowieckiego. Ostatnio ubek wybiela bolka.

Reklamy