Tagi

, , , , , , , ,

Rozeznanie c² w mechanizmach działania Internetu RP

Zazwyczaj zamalowuje sam siebie w rogu i zaambarasowany nabiera farby w usta :mrgreen: Wpadka za wpadką aż strach podliczać. Złudna logika² polega na przechodzeniu z portalu Kukiego na portal Maryli a ostatnio na swój w oczekiwaniu następnego wewnętrznego rozłamu członków. Za kilka tygodni powstanie więc następny portalik, na którym nie wolno komentować osobom postronnym. Wszyscy rozumiemy, że pisywanie na forach Agory być może wzmacnia pozycję GW w Internecie ale mają tam przynajmniej drzewkowanie wątków i czasami wpuszczają wpisy na wyszukiwarkę grup dyskusyjnych. Dyskusja na samotnym bloggerze zazwyczaj zamiera do zera, jak u FYMa, ale ten sam wpis na SG przynosi 182 komentarze. U c² tyż zerowo o 20:00 0 komentarze . S24 rozruszał się jakoś ostatnio dzięki katarynie. A cały Witz polega na tym, że dopóki ferajna nie zacznie w cywilizowany sposób dyskutować na otwartych forach, dopóty Der Dziennik będzie w stanie ściemniać ad libitum, iż starannie pielęgnowane chamstwo na ichnich moderowanych forach dotyczy całej błogosfery. Tymczasem grupa dyskusyjna powstała wyłącznie w celach utylitarnych działa bez moderacji i bez takowych problemów:

alt.pl.emigracja.londyn
196 messages 10 new topics
851 web views
last 6 days

Moderacja jest bowiem li tylko eufemistycznym określeniem cenzury. „Tolerancyjny” cenzor pozostaje cenzorem. Polską cenzorką rekordzistką jest sympatyczna niewątpliwie Irena Dziedzic. Na drugim miejscu w dyscyplinie cenzurowania mamy mniej sympatycznego Azraela. Na trzecim jest pewien Jacuś z Kępy Potockiej.

Komentuję ckwadrata na bazie własnych doświadczeń. Nieprzypadkowo od wielu dni trwają ataki na portal Maryli.

Wygląda na to, że moje słowa były naiwno-prorocze. Nie przewidziałem bowiem tylko, że wzmacnianie Agory może nie być bezinteresowne. No ale coż, jest tyle rzeczy na świecie, które nie śniły się nawet filozofom, a co dopiero mi..

Z przedostatniej chwili (update 14.07.06):

Jak czytamy w notce Krzysztofa Urbanowicza opublikowanej na jego blogu Media Cafe Polska, autor wycofał się z twierdzenia, że Kataryna była sponsorowana przez Agorę.

via Do kwadratu: Kataryna na liście płac Agory.

Już na same mnożące się, nawet na prawicowych blogach, linki do wiadomości Gazety, rzygać mi się chce. Nie mówiąc, że korzystanie z platformy blogowej Agory powoduje, że nawet najbardziej radykalny wobec niej bloxer wzmacnia pozcyję Agory w Internecie. Są przecież iine platformy blogowe, zupełnie neutralne, lub przynajmniej niezwiązane z żadnym medium.

via Znikający sondaż.

Moje kamyk do ogródka Krasowskiego

via Twitter / ckwadrat: Moje kamyk do ogródka Kras ….

Reklamy