Tagi

, , , ,

Mam pewną uwagę odnośnie roli Sikorskiego w spisku. Autor artykułu myli się wnioskując z wypowiedzi Sikorskiego „Lech Kaczyński – były prezydent” jego niewtajemniczenie w spisek. Sikorski jako osoba inteligentna musiał sobie zdawać sprawę z tego, że wypowiadając powyższe słowa odwróci od siebie uwagę tych, którzy są na tyle dociekliwi by dostrzec w tej katastrofie coś więcej, niż tylko fatalny zbieg okoliczności. Według mnie słowa Sikorskiego były tylko zasłoną dymną, pozwalającą ukryć jego zamieszanie w spisek. Rola tego polityka w katastrofie smoleńskiej jest jedną z kluczowych. Należy zwrócić uwagę na jego powiązania z wywiadem MI6 i zbieżność jego nazwiska z przedmiotem analogicznej akcji przeprowadzonej przez brytyjczyków na Giblartarze. Zasadnym jest pytanie o motywy.

Osobistym motywem mogła być chęć zemsty za upokorzenie jakiego doznał Sikorski będąc wezwanym na „dywanik” przez Prezydenta Kaczyńskiego po pierwszej „awanturze” o samolot przed wylotem polskiej delegacji na posiedzenie Rady Europy. Motyw geopolityczny wiąże się

z ambicjami prezydenta Kaczyńskiego odnośnie uniezależnienia Gruzji od Rosji. Można przypuszczać, że Putin „odpuscił” Gruzję uzyskując tajne zapewnienie od liderów UE, że Polska nie będzie więcej wtrącała się w „żywotne” interesy Rosji.

via Łażący Łazarz: Gruppenführer KAT.

Reklamy