Tagi

, , ,

Mieliśmy już kilka prób postawienia alternatywnego salonu z mniej drakońską cenzurą. Jedną z nich był pomysł blogu zbiorowego Listy Ubecności. Wkrótce okazało się jednak, że Uczennice tną ostrzej od dyrektora Krawczyka.

Mieliśmy też lewackie tekstowisko. Nie mam pojęcia, dlaczego zniknęło – zapewne lokalizacja domeny na terytorium RP ma z owym zniknięciem sporo do czynienia, gdyż zagraniczna Lista Ubecności działa sobie po dziś dzień.

Tekstowisko.com
tworzymy niezależne media obywatelskie

Od 14 grudnia 2007 62.700 czytelników, w tym 45.300 powracających.
226.000 wizyt. 1.506.000 odsłon. Autorzy napisali 4.638 notek.
Średni czas wizyty 12 min. 24.000 wizyt ponad 30 min.
*Teraz 200% Free – bez reklam na blogach i bez opłat.

via Igła – Tekstowisko.com | Teraz 200% Free.

Nawet nie wiedziałem, że tekstowisko stawiał Jarecki 8) Nominalnie miało to być blogowisko pluralistyczne.

Niewypał wieszatiela FYMa dyskretnie przemilczę. Kurka też miał podobne wpadki. Maryli od początku chodziło o dotacje rządowe na jej fundację. Podobnie Łażącemu Łazarzowi chodzi głównie o kasę. Wpadki Kukiego każdy zna.

Powinienem ku przestrodze zacytować Złośliwe Bydlę:

„Polakom nie wolno sie zrzeszac w zadnym celu, kraju i pod zadnym pozorem. Polskie organizacje dowolnego autoramentu sa toksyczne – natychmiast po zalozeniu wylania sie ‘grupa usilujonca przechwycic wadzem, a nastempnie tom wadzem czymac i nie puscic’ pod egida pana Wacka z paniom Helom, ktorzy, nie wiadomo dlaczego zawsze ‘wiedzom lepij’, nastepnie przechwytuje (ta czy inna, co za roznica), formuje zarzond z krewnych i znajomych krolika, i zaczyna dziondzic, w sposob jak najdalszy od jawnosci i demokracji. Najtajniejsza zas kwestia jest zawsze kwestia skladek, o ktorych nigdy nie wiadomo gdzie siem podzialy, hehehe. I prosze mi nie odpowiadac, ze tym razem bedzie inaczej, bo stawiam kanadyjskie dolary przeciw amerykanskim, ze bedzie dokladnie tak samo. Pozostancie czcicielami indywidualizmu emigracyjnego, to znacznie zdrowsze. A w ogole to po diabla to? Jezeli ktos chce sie zrzeszac poza mainstream to znaczy, ze albo nie moze albo nie chce (albo nie chce, bo nie moze) do normalnego zycia sie wlaczyc. A poza tym: jezeli sobie w kwestii profesjonalnej sam czegos nie zalatwisz (nauka and/or praca), to zaden sex grupowy ci tego nie zalatwi. No to bulba.”

Zatem każdy polski „drugi salon z ludzką twarzą” z góry skazany jest na niepowodzenie. Polak zdolny jest co najwyżej do indywidualistycznego agregowania RSSów wg własnego personalnego widzimisię. Bez zbytecznego pluralizmu, czyli prezentując jedynie niesłuszne poglądy 😉 Oto kilka przykładzików ➡

Żadne „społecznościowe” portale nie mają w RP racji bytu. Poprawczak jest tylko wyjątkiem od reguły ale pod batutą Kukiego musi skończyć tak samo, jak blog.media.pl

Dowcip, proszę Państwa, polega na tym, że dziś każdy polski bloger może sobie sam wyagregować swoje ulubione stronki bez łaski adminów, moderatorów czy redaktorów.

Manifest – ściąga dla redaktora naczelnego E-Kranu Łażącego Łazarza

http://blog.media.pl to serwis grupujący artykuły z najpopularniejszych polskich blogów politycznych. Pojawiają się tutaj wpisy lub ich „zajawki”, pochodzące z blogów, których autorzy wyrazili na to chęć. http://blog.media.pl działa na zasadzie automatycznej agregacji treści publikowanych na zewnętrznych względem serwisu witrynach blogowych. Znajdują się tutaj także materiały przygotowywane przez redakcję serwisu. W ten sposób publicyści mają możliwość dotarcia do szerszego audytorium, niż to, które mogą im zapewnić macierzyste blogi. Czytelnicy mają z kolei możliwość przeglądania swoich ulubionych blogów w jednym miejscu, co ułatwia orientację w tym, co aktualnie dzieje się w politycznej blogosferze. Autorzy i czytelnicy http://blog.media.pl uzyskują wsparcie w prowadzeniu publicznej debaty na tematy, które na ogół trudno przebijają się do mediów głównego nurtu lub na strony startowe platform blogowych.

Możliwość współpracy z http://blog.media.pl jest bezpłatna. Przystępując do tej inicjatywy autorzy, których notki będą pojawiać się w serwisie potwierdzają, że rozporządzają prawami autorskimi do udostępnianej treści, biorąc jednocześnie za nią pełną odpowiedzialność. Założycielami serwisu są blogerzy niezwiązani z żadnym ugrupowaniem politycznym, jednak lokujący swoje sympatie po prawej stronie sceny politycznej. Dlatego do współuczestnictwa w tej inicjatywie zapraszamy blogerów z szeroko rozumianej prawicy – od chrześcijańsko-narodowej do konserwatywno-liberalnej.

http://blog.media.pl udostępnia także możliwość zamieszczania komentarzy do opublikowanych na swoich łamach artykułów oraz uczestnictwa w forum dyskusyjnym. Rejestracja w serwisie jest równoznaczna z deklaracją przestrzegania obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej prawa,

Reklamy