Tagi

, , , , , , ,

z listy PSL. Zwyczajowo nie jestem uprawniony do głosowania – ale ściema że akurat Polonia na całym świecie – w tym i oczywiście chicagowska – głosy oddaje zwyczajowo akurat na warszawską listę zasługuje na sedes tygodnia. Bo tu nie chodzi o żadne zwyczaje, tylko zagraniczniakom wolno głosować wyłącznie w W-wie Śródmieście.


http://cacy.salon24.pl/43856,zaden-polonus-nie-chce-glosowac

via www.meritum-news.com on 8/11/11

SYLWESTER SKÓRA – KANDYDAT NA POSŁA DO SEJMU RP W ART GALLERY KAFE

0727-skora-spula-ccArt Gallery Kafe

zaprasza

na spotkanie z kandydatem na posła do Sejmu RP w jesiennych wyborach

SYLWESTREM

SKÓRĄ

Z Chicago do Polskiego Parlamentu

Dlaczego ja?

Mój Program?

Co dla Polonii?

na te i Wasze pytania odpowiadać będzie gość wieczoru

spotkanie informacyjne
piątek, 29 lipca, o godz. 8 PM
wstęp wolny

Art Gallery Kafe 
127 Front St, Wood Dale, IL 60191-1528

via www.dziennikzwiazkowy.com on 8/11/11
Oficjalny start Sylwestra Skóry z własnym programem na antenie radiowej poprzedziła kilkumiesięczna przygoda z prowadzeniem lekcji języka angielskiego w programie pani Zofii Boris, połączona z promocją własnej szkoły tego języka zapoczątkowanej w styczniu 1990 roku w lokalu należącym do Grzegorza Sztejkowskiego, właściciela „Continental Windows and Glass”, od początku istnienia programu „O nas, dla nas”, jego wiernego sponsora.
via www.informacjeusa.com on 8/11/11

Małgorzata Błaszczuk: PSL postawiło na polonijnych kandydatów. Pan pochodzi z Chicago, Władysław Kozakiewicz mieszka na co dzień w Niemczech, Urszula Górska w Grecji. Czy to nie próba zrobienia z Państwa lokomotywy wyborczej do przekroczenia pięcioprocentowego progu wyborczego z warszawskiego okręgu wyborczego?

Sylwester Skóra: – PSL istotnie nigdy nie przekroczyło pięcioprocentowego procentowego progu wyborczego w okręgu wyborczym, na który głosuje Polonia i partia ta nie uzyskała mandatu z Warszawy,

via www.meritum.us on 8/11/11
W najbliższych wyborach będziemy mieli raczej niespodziewanie mocny akcent polonijny. Mianowicie o mandat do Sejmu ubiegał się będzie popularny polonijny dziennikarz Sylwester Skóra. Twórca i gospodarz programu ”O nas, dla nas”, nadawanego od 1990 roku na falach stacji WPNA 1490 AM, wystartuje jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego nazwisko znajdzie się na warszawskiej liście PSL na 2. pozycji, tuż za byłym słynnym lekkoatletą, legendarnym (ze względu na pokazanie Rosjanom przed całym światem słynnego, bardzo wyrazistego gestu) mistrzem olimpijskim z 1980 r. w Moskwie – Władysławem Kozakiewiczem. Tak wysokie usytuowanie naszego przedstawiciela znacznie zwiększa szanse Skóry na wyborczy sukces, w dodatku, że akurat Polonia na całym świecie – w tym i oczywiście chicagowska – głosy oddaje zwyczajowo akurat na warszawską listę.

Reklamy