Tagi

, ,

a jutro koniec rejestracji. Cienko jak na ponad milion chicagowskich polskich górali. W Nowym Jorku 6 tys. zarejestrowanych łomżynian w odwiedzinach u wuja. Frank J. Spula chyba nie pójdzie do urny. Mało kto posiada paszport.

Niecałe 900 lat do wyrobienia paszportów Polonii Amerykańskiej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zgodziło się, by październikowe wybory parlamentarne były obserwowane przez OBWE. To zła decyzja MSZ i rządu, odbiegająca od standardów zachodnich demokracji.

via Obserwatorzy OBWE powinni zostać wpuszczeni – Polska polityka IV RP władza OBWE – Naszym Zdaniem.

Obecna misja OBWE ma charakter krótkoterminowy, czyli nieprzekraczający dwóch tygodni. Jak powiedział Czaplicki, obserwatorzy OBWE spotkali się już z PKW oraz z okręgowymi komisjami wyborczymi. „Badają procedury postępowania organów wyborczych – rejestrację komitetów, rejestrację list, przygotowania do wyborów itp.” – powiedział Czaplicki. Jak dodał, podobna misja była w naszym kraju przy okazji wyborów parlamentarnych w 2007 r.

Czaplicki wyjaśnił również, że zanim OBWE wyśle obserwatorów, w kraju pojawia się tzw. misja wstępna, która ma ocenić, czy jest potrzeba obserwowania wyborów. Jak mówił, taka misja wstępna była w Polsce latem. – Obserwatorzy spotkali się m.in. z PKW, przedstawicielami MSZ oraz reprezentantami partii politycznych. Nikt nie miał nic przeciwko temu, by wybory w Polsce były obserwowane – powiedział sekretarz PKW. Zaznaczył, że obserwatorzy OBWE są niezależni w swoich działania, a PKW nie wtrąca się do ich pracy.

via Obserwatorzy OBWE na wyborach w Polsce – Onet Wiadomości.

9 promili wyborców zagranicznych w skali kRaju

Reklamy