Tagi

, , , , ,

Leopold jest autorem i wynalazcą określenia „małpiarnia

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski tłumaczy się przed Polonią amerykańską za słowa Stefana Niesiołowskiego. Chodzi o wypowiedź wicemarszałka Sejmu z lutego, który broniąc swojego przyjaciela Andrzeja Czumy, nazwał Polonię amerykańską „małpiarnią z Chicago”. „Dziennik” dotarł do listu Bronisława Komorowskiego.

via WPROST – Komorowski tłumaczy Niesiołowskiego.

DA/pap/int.14 kwietnia 2009 08:50

„Dziennik” dotarł do listu Bronisława Komorowskiego ► . Marszałek Sejmu stara się w nim wytłumaczyć Niesiołowskiego z obraźliwych słów pod adresem amerykańskich Polaków. Przyznaje też, że sam poczuł się zmieszany i skonsternowany wypowiedziami partyjnego kolegi.

Komorowski zaznacza jednak, że impulsywne słowa Niesiołowskiego były skierowane do osób szargających autorytet ministra Czumy. I ma nadzieję, że incydent nie położy się cieniem na relacjach między Sejmem a Polonią.

Część działaczy polonijnych oskarżyła ministra ► sprawiedliwości Andrzeja Czumę, że wyjeżdżając z USA do Polski, zostawił po sobie tysiące dolarów niespłaconych długów. Nowy szef resortu odpierał zarzuty ►, twierdząc, że wszystkie należności już uregulował. Murem za nim stanął właśnie Niesiołowski, jego przyjaciel jeszcze z lat 60.

via Marszałek Sejmu przeprasza Polonię za „małpiarnię” – m.newsweek.pl.

Jan Barcz, były ambasador Polski w Austrii (1995–1999), szef gabinetu politycznego szefa MSZ Władysława Bartoszewskiego (2000–2001), pracownik Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych kilka dni temu w wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” stwierdził: „Gdyby spojrzeć skrupulatnie na definicję zbrodni ludobójstwa, to zapewne Stefan Niesiołowski ma rację, że Katyń nie był ludobójstwem”.

Jan Barcz został zarejestrowany przez wywiad PRL jako kontakt operacyjny „Jaksa”. Odręcznie napisał i podpisał zobowiązanie: „Deklaruję swoją pomoc Polskiej Tajnej Służbie Wywiadowczej i zobowiązuję się do zachowania tego faktu w tajemnicy, również w stosunku do najbliższej rodziny. Jan Barcz”.

via Jan Barcz – profesor prawa, dyplomata, kontakt operacyjny „Jaksa” « Lustracja i weryfikacja naukowców PRL.

Reklamy