Tagi

, , , , , , , ,

cropped-cropped-bezelems1.jpg

Ctrl + + Ctrl + Ctrl + 0(zero)
Powiększa stronę Pomniejsza stronę Przywraca normalny wygląd strony

18.03.2010 08:20

Uważam, że ten wybór tak naprawdę został „wypłakany” przez Piotra Wielguckiego na portalu kontrowersje.net. Chodził, płakał, prosił blogerów portalu kontrowersje.net w sposób tak żałosny, że nie da się tego opisać. Nawet do mnie, którego kiedyś wyrzucił z tego portalu napisał płaczliwy w tonie list z prośbą o wsparcie.

Wielu z Was uważa wybór Piotra Wielguckiego na najlepszego blogera roku za oszustwo. Chciałbym powiedzieć że ten konkurs to nie pierwsza mało etyczne działanie Pana Piotra Wielguckiego. To co się dzieje na portalu kontrowersje.net przechodzi wszelkie pojęcie.
To nie jest profesjonalny portal tylko cyrk, a Piotr Wielgucki złamał wszelkie zasady uczciwego administratora portalu.

Oto przykłady:
1. Konkurs z nagrodą – laptopem. Piotr Wielgucki ogłosił konkurs z prostym zadaniem do wykonania. Napisał że nagrodą będzie laptop. Gdy zwycięzca konkursu, niejaki Ironiczny Anglosas zgłosił się po nagrodę główną, Piotr Wielgucki powiedział że da mu laptopa ale nie prawdziwego ale laptopa zabawkę, po czym zaczął wyzywać i obrażać zwycięzcę a także mówić że nie ma pieniędzy na nagrodę. Oto jak sam Piotr Wielgucki pisze na temat tego jak zorganizował konkurs i jak traktuje zwycięzcę konkursu:
„(…) I teraz mam pytanie do debili, wylewających moralne żale. Zrobiłem coś co uratowało portal i to się odbyło kosztem ludzi marnej reputacji. Mam 15 tysięcy debetu z powodu prowadzenia tego interesu i nieprzespane noce. Czy jakiemuś debilowi wydaje się, że planowałem wręczenie laptopa jakiejś gnidzie z S24 (…)”.
Szczegóły opisuje zwycięzca konkursu, Ironiczny Anglosas na swoim blogu.

2. fałszywy Janusz Palikot, fałszywy Marek Migalski i inne fałszywe osobistości (Terlikowski, Czarnecki itd.) na portalu kontrowersje.net. W pewnym momencie na portalu pojawiły się skopiowane teksty Palikota i Migalskiego (skopiowane z ich prawdziwych blogów) z sugestią, że sami autorzy (Palikot i Migalski) założyli sobie blogi na kontrowersje.net i publikują tu teksty. Co więcej, ktoś (nie mam dowodów że to Piotr Wielgucki, ale tak podejrzewam) podszywając się pod w/w pisał komentarze chwalące kontrowersje. I tak fałszywy Palikot i fałszywy Migalski chwalili kontrowersje.net. Czy poważy administrator na poważnym portalu dopuściłby do szargania wizerunku publicznych osób, podszywania się pod nie, wkładania w ich usta słów których nie wypowiedzieli i wykorzystywania ich wizerunku bez ich zgody? Gdy zwróciłem na to uwagę Piotrowi Wielguckiemu spotkał mnie stek wyzwisk i oskarżenia że „chcę zniszczyć jego portal”

3. Stosunek Wielguckiego do wolności słowa. Wielgucki reklamuje że kontrowersje.net to portal „niereglamentowany”. Kiedy jednak krytycznie wypowiedziałem się o niedotrzymaniu obietnicy konkursowej i fałszywych politykach oraz innych nieetycznych działaniach na portalu kontrowersje.net użył swojej władzy administratora i zasugerował że może ujawnić moje IP. To chyba pierwszy przypadek gdy na portalu administrator chcąc uciszyć niepokornego blogera grozi mu ujawnieniem IP. Piotr Wielgucki złamał tu wszelkie zasady etycznego administrowania portalem.

4. Modyfikowanie blogów blogerów kontrowersje.net bez ich zgody. Niestety to chyba największy skandal. Banowanie jest obecne na wielu portalach – ale używanie władzy administratora dla wlasnych korzyści, modyfikowanie treści bloga i komentarzy tak aby chwaliły portal właściciela – Piotr Wielgucki jest tu niesławnym pionierem. A więc zmienił część moich wpisów z „Publicznych” na „prywatne”, dokleił mi w nagłówku bloga PZPR, napisał w nagłówku że uwielbiem kontrowersje, do wszystkim moich komentarzy dokleił logo PZPR a następnie zablokował mi możliwość edycji mojego bloga. Przez dłuższy okres czasu „za karę” mój blog wisiał z logo PZPR, i z wymyślonymi przez Piotra Wielguckiego tekstami chwalącymi kontrowersje.net które jakobym napisał ja. To już przekroczenie wszelkich uprawnień administratora, naruszanie czyjegoś wizerunku. Nie mam czasu sądzić się z Piotrem Wielguckim, ale chciałbym abyście wiedzieli co wyczynia na chwalonym przez siebie portalu kontrowersje.net.

A więc podsumowując, Piotr Wielgucki organizuje konkursy, w których nie daje obiecanych nagród, na jego portalu używane jest wstawianie wpisów znanych osób bez ich zgody i podszywanie się pod te osoby w celu „promocji” portalu, Piotr Wielgucki nadużywa pozycji administratora, niepokornym grozi ujawnieniem IP oraz modyfikuje ich blogi bez zgody użytkowników, wkładając w usta blogerów swoje własne słowa i doklejając kompromitujące znaczki (typu PZPR).

Takim, niezwykle „etycznym” człowiekiem jest Piotr Wielgucki….

Pozdrawiam,
Palestrina2005

via O co Wam chodzi blogosfero? Kontrowersje.net nikogo nie oszukały! – Wiadomości24.

Nie wszyscy z Was wiedzą, że kiedyś pisałem na portalu Kontrowersje.net, z którego (jak wiele znakomitych koleżanek i kolegów) odszedłem zniesmaczony wyczynami ojca-założyciela czyli Matki-Kurki. Było, minęło. Szkoda słów by opisywać chamstwo portalowego kacyka i uzasadniać swoje ówczesne decyzje.

via To nie kontrowersje to żałość « Laudate.

Na K. spotkaliśmy się z niezwykłą potrzebą burzenia takich mostów ze strony gosp. w imię bliżej nieokreślonych celów. Postawa mk wyrażała średnio wyszukaną ofertę: albo tańczycie jak wam zagram albo wypad bo to moje.

“Spierdalaj” – wypadałoby rzec, ale to może kiedyś przy okazji.

via To nie kontrowersje to żałość « Laudate.

Ile kosztuje Matka Kurka « Romskey’s Blog.

Reklamy